Wiadomości

Nie unikną kary za pobicie

Data publikacji 04.02.2019

Dwóch mieszkańców gminy Gąsawa, pow. żniński, usłyszało w sobotę zarzut pobicia. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz czeka ich proces w sądzie. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek (1.02.19) około 21.30 na drodze relacji Gościeszyn – Ryszewo, pow. żniński. Jadący tamtędy mieszkaniec Rogowa był zmuszony zatrzymać samochód, ponieważ inna "osobówka" zajechała mu drogę. Z auta wysiadło dwóch mężczyzn, którzy podeszli do zaskoczonego kierowcy, a gdy ten znalazł się na zewnątrz pojazdu został przez nich zaatakowany. Sprawcy przewrócili go, a następnie skopali po głowie. Pasażer, który podróżował z pokrzywdzonym wezwał policję i pogotowie. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce napastników już nie było.

Jednak długo nie pozostali bezkarni, bo już następnego dnia (2.02.19) w godzinach porannych zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze doprowadzili 18 i 21-latka do prokuratora, który zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru i poręczenia majątkowego. Ponadto zakazał im zbliżania się do pokrzywdzonego. Zachowanie mężczyzn oceni sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony