WIADOMOŚCI

Cztery hybrydowe radiowozy wyjechały na kujawsko-pomorskie drogi

Data publikacji 06.02.2019

Cztery radiowozy z napędem hybrydowym będzie można spotkać na kujawsko-pomorskich drogach. Nowoczesne auta trafiły do powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, inowrocławskiego i radziejowskiego. Wszystko w trosce o środowisko. Zakup nowych aut w całości sfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

Dzisiaj (6.02.19) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste przekazanie 4 samochodów z napędem hybrydowym do jednostek terenowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego. Nowe radiowozy wyjadą na drogi powiatu bydgoskiego, toruńskiego, inowrocławskiego i radziejowskiego. Zakup samochodów został sfinansowany w całości ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w wysokości: 312.463 zł.

Zakup nowych radiowozów jest ukierunkowany na wymianę aktualnie eksploatowanych 4 służbowych aut na nowe, z wykorzystaniem napędu hybrydowego. Wdrożenie do eksploatacji pojazdów z napędem hybrydowym umożliwi redukcję emisji szkodliwych substancji w spalinach. Najnowsze badania wykazują znaczną szkodliwość spalin i cząstek stałych emitowanych przez silniki wysokoprężne na organizm człowieka. Ponadto nastąpi redukcja zużycia paliwa, jak również zmniejszenie poziomu hałasu.

Autor: Izabela Adamczak-Garstecka
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...