Aresztowany za serię przestępstw - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Aresztowany za serię przestępstw

Data publikacji 07.02.2019

Kryminalni z Inowrocławia rozwikłali sprawy pięciu przestępstw, do których doszło na terenie miasta. Zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 12 lat więzienia, a najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Na przełomie grudnia i stycznia tego roku w Inowrocławiu doszło do kilku prób włamań do obiektów, a w lutym do usiłowań rozbojów. Sprawca uszkadzając szyby w jednym z kantorów i sklepie chciał w ten sposób dostać się do środka i dokonać kradzieży. W jednym przypadku nawet, chcąc zdobyć gotówkę, przypuścił cegłą atak na bankomat. Policjanci również pracowali nad sprawami dwóch usiłowań rozbojów na placówki bankowe w mieście. Tam wówczas wszedł zamaskowany mężczyzna, który zaatakował dwie pracownice. Szarpał je, żądał pieniędzy i groził zrobieniem krzywdy. Reakcja personelu i okoliczności doprowadziły do spłoszenia sprawcy i jego ucieczki.

Kryminalni, którzy pracowali nad sprawami przeanalizowali zebrane materiały, zabezpieczone ślady i zapisy monitoringów. Już wtedy łączyli te zdarzenia z działaniem jednego sprawcy. Tym sposobem wpadli na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z przestępstwami. Gdy tylko mieli wystarczające dowody, wkroczyli (04.02) do jego mieszkania, zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał wkrótce zarzuty pięciu przestępstw polegających na usiłowaniu: dwóch rozbojów, kradzieży z włamaniem do bankomatu oraz uszkodzeniu mienia. Wczoraj (06.02) policjanci doprowadzili zatrzymanego do oskarżyciela. Wystąpili też o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Po tym, jak wniosek Policji poparł sąd, zastosował dla niego areszt na 3 miesiące. Mężczyzna jest znany inowrocławskiej policji z wcześniejszych przypadków konfliktu z prawem. Pomimo obecnie trwającego policyjnego dozoru do innej sprawy, dopuścił się kolejnych przestępstw. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

asp. szt. Izabella Drobniecka

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...