WIADOMOŚCI

Kolejna kradzież zakończyła się dla złodzieja umieszczeniem w zakładzie karnym

Grudziądzcy policjanci odstawili do zakładu karnego 47 letniego grudziądzanina, który był poszukiwany do odbycia kary. Siedem nakazów doprowadzenia do zakładu karnego wydał w jego sprawie sąd za kradzieże jakich się dopuścił wcześniej. Notoryczny złodziej wpadł w ręce policjantów, bo po raz kolejny chciał wynieść towar ze sklepu nie płacąc.

Wczoraj (6.02.19 r.) grudziądzcy policjanci interweniowali w jednym z miejscowych marketów, gdzie ochrona zatrzymała złodzieja. Mężczyzna zamierzał wynieść ze sklepu nie płacą dwa pojemniki z silikonem o wartości niespełna 60 złotych. 47 latek trafił w ręce policjantów, a towar powrócił na półki sklepowe.

Policjanci jednak zatrzymali grudziądzanina, gdyż był poszukiwany do odbycia kary za inne wykroczenia.  Sąd Rejonowy w Grudziądzu wydał w jego sprawie siedem nakazów doprowadzenia do zakładu karnego, w związku z kradzieżami, których mężczyzna dopuścił się w 2018 roku.

Złodziej kradł w różnych sklepach i marketach najczęściej kosmetyki i artykuły drogeryjne. W sprawie popełnionych wykroczeń policjanci z Grudziądza skierowali do sądu kilkanaście wniosków o ukaranie mężczyzny. Obwiniony jednak lekceważył prawo i nie wykonywał wyroków, więc sąd zadecydował, że złodzieja należy umieścić w zakładzie karnym. Teraz będzie miał czas na przemyślenie swojego zachowania.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz