Dzieci i policjanci w trosce o seniorów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzieci i policjanci w trosce o seniorów

Data publikacji 07.02.2019

Dzielnicowi z komisariatu w Białych Błotach zorganizowali, wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, przedstawienie teatralne pt. :”Babciu, dziadku nie daj się oszukać”.

W minioną niedzielę (03.02.2019) w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach odbył się „Dzień babci i dziadka”. Wszystko to z inicjatywy dzielnicowej sierż. Magdaleny Zeman i st. sierż. Krzysztofa Bratz z Komisariatu Policji w Białych Błotach z udziałem Marii Dybiony pedagog Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach. Dzielnicowi realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowali wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach pod opieką Marleny Rosin przedstawienie teatralne pt. :”Babciu, dziadku nie daj się oszukać”.

W odpowiedni nastrój zebranych wprowadzili harcerze i zuchy ze szczepu ZHP „Zielona Siódemka” pod opieką drużynowej Aleksandry Lubińskiej oraz drużynowej Moniki Latuszek, którzy przedstawili swój repertuar.

Przedstawienie pod tytułem ”Babciu, dziadku nie daj się oszukać” było realizowane w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny senior” oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie opowiadało o codzienności życia osób starszych, ich radościach, ale również o rozterkach i dramatach. Przedstawienie niosło ze sobą wiele cennych życiowych rad, uczyło i przypominało o prawidłowych zachowaniach w momencie zaistnienia niebezpieczeństwa. Zakończyło się morałem. Takie przedstawienie dzielnicowi z KP Białe Błota wspólnie ze szkołą zorganizowali po raz drugi. W przedstawieniu zostały pokazane metody oszustw seniorów „na wnuczka” i „na policjanta”. Po przedstawieniu sierż. Magdalena Zeman przedstawiła również inne metody oszustw tj. „na szklankę wody”, „na urzędników i pracowników różnych instytucji”, „na akwizytora”. Dzielnicowa przypomniała również zasady prawidłowego zachowania się, gdy do naszych drzwi puka nieznajoma nam osoba.

Na zakończenie dzieci z zespołu wokalnego „Nutki” ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach pod opieką pani Doroty Górskiej zaśpiewały wesołe piosenki z dedykacją dla babć i dziadków.

Na przedstawienie teatralne przybyło ok. 90 osób oraz zaproszeni goście.

Autor: sierż. Magdalena Zeman/ KP Białe Błota
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska