Pokaz ratownictwa na lodzie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pokaz ratownictwa na lodzie

Data publikacji 07.02.2019

Policjanci z Mogilna wspólnie ze strażakami, strażnikami miejskimi, ratownikami wodnymi i pogotowiem ratunkowym przygotowali na Jeziorze Mogileńskim pokaz ratownictwa na lodzie. Wszytko po to, żeby uświadomić najmłodszym, jak może się skończyć nieostrożne wchodzenie na zamarznięte jezioro i rzekę.

Wczoraj (06.02.2019) punktualnie o godzinie 10:00 stu pięćdziesięcioro dzieci z mogileńskich podstawówek wzięło udział w niecodziennej lekcji bezpieczeństwa. Policjanci wspólnie ze strażakami, strażnikami miejskimi, ratownikami wodnymi i pogotowiem ratunkowym przygotowali na Jeziorze Mogileńskim pokaz ratownictwa na lodzie. 

Mundurowi na początku omówili zagrożenia związane z przebywaniem dzieci w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych oraz przypomnieli zasady działania  numeru alarmowego 112. Następnie w profesjonalny sposób zaprezentowali jak przy użyciu sznurka, sanek i odzieży można pomóc osobie, która wpadła do przerębla. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, jak może się skończyć nieostrożne chodzenie po lodzie. Z kolei dla służb, pokaz stanowił doskonałą okazją do sprawdzenia się w sytuacji zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi w zimowych warunkach.

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...