Policjanci na spotkaniu z harcerzami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci na spotkaniu z harcerzami

Data publikacji 07.02.2019

Dzielnicowi z komisariatu w Białych Błotach sierż. Magdalena Zeman oraz st. sierż. Krzysztof Bratz odwiedzili harcerzy i zuchów ze szczepu ZHP „Zielona Siódemka” pod opieką drużynowej Aleksandry Lubońskiej oraz drużynowej Moniki Latuszek.

Policjantka wspólnie z zuchami zapaliła ogień harcerski, który wprowadził zebranych w harcerski świat.

Dzielnicowi przypomnieli zasady zachowania się wobec osób obcych. W drodze do i ze szkoły dzieci mogą spotkać się z obcymi im osobami, które nie zawsze mają wobec nich uczciwe zamiary. Dzielnicowi zwrócili uwagę, aby krótko i stanowczo odmawiać przyjmowania czegokolwiek od obcych, wsiadania z nimi do samochodu, wpuszczania do mieszkania. Omówiono zasady bezpiecznej rozmowy z obcą osobą, również przez telefon (bez podawania informacji o majątku, zwyczajach rodzinnych, itp.).

W ramach planu działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych omówiono zabawy nie krzywdzące innych dzieci. Policjanci wyjaśnili konsekwencje łamania prawa, udziału w niebezpiecznych zabawach, stosowania agresji wobec innych. Odpowiedzieli również na szereg pytań zadawanych przez dzieci dotyczących bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczyło 33 harcerzy i zuchów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a  w Białych Błotach. Na zakończenie w ramach podziękowania harcerze zaśpiewali wesołe pieśni.

Autor: sierż. Magdalena Zeman/ KP Białe Błota
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska