Spotkanie z seniorami z "Domu Dziennego Pobytu" w Słomkowie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spotkanie z seniorami z "Domu Dziennego Pobytu" w Słomkowie

Aleksandrowscy policjanci wspólnie ze Strażą Gminną spotkali się z seniorami z gminy Aleksandrów Kujawski. W „Domu Dziennego Pobytu” w Słomkowie mundurowi opowiedzieli seniorom, w jaki sposób przestępcy działają metodą „na wnuczka” i jak uprawdopodabniają fikcyjną historię podając się za policjanta.

Aleksandrowscy policjanci realizując program „Bezpieczny Senior”, spotkali się z seniorami w „Domu Dziennego Pobytu” w Słomkowie. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Na zakończenie spotkania, policjanci przekazali uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały informacyjne w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior”.

Autor: mł.asp. Marta Błachowicz
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak