Blokował numer alarmowy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Blokował numer alarmowy

Data publikacji 07.02.2019

Przed sądem będzie tłumaczył się mężczyzna, który wykonując bezpodstawne połączenia blokował numer alarmowy. Takie zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń prowadzą postępowanie wyjaśniające dotyczące blokowania numeru alarmowego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

Jak się okazało 60-letni mieszkaniec gm. Skrwilno w nocy 23 stycznia 2019 roku w godzinach od 02:24 aż do 05:49 bez żadnej przyczyny wielokrotnie wykonywał połączenia na numer alarmowy.

Dzisiaj (07.01.19 r.) mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu wykroczeń dotyczący blokowania numeru alarmowego co utrudniało prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego.

60-latek za ten czyn odpowie przez sądem, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 1500 zł.

Niezależnie, od kary jaką poniesie 60-latek, trzeba dodać, że zachowanie takie jest skrajnie nieodpowiedzialne, egoistyczne i bezmyślne. Wystarczy przypomnieć sobie sytuacje, gdy sami potrzebujemy pomocy i chcemy dodzwonić się na numer alarmowy... 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz