WIADOMOŚCI

Policjantka w czasie wolnym zatrzymała mężczyznę poszukiwanego do sprawy rozboju

Data publikacji 08.02.2019

Czujnością wykazała się policjantka z bydgoskiego Szwederowa, która w czasie wolnym od służby zatrzymała mężczyznę poszukiwanego do sprawy rozboju. Funkcjonariuszka namierzyła go na przystanku autobusowym. Wspólnie z kolegami z komisariatu zatrzymała 19-latka podczas ucieczki. Młody mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, a następnie został aresztowany przez bydgoski sąd.

Do zdarzenia doszło w środę (06.02.2019) po południu przy skrzyżowaniu ulicy Szubińskiej i Gnieźnieńskiej w Bydgoszczy. Wówczas policjantka z bydgoskiego Szwederowa, będąc po służbie, zauważyła na przystanku autobusowym mężczyznę poszukiwanego przez funkcjonariuszy do sprawy rozboju. O tym fakcie powiadomiła dyżurnego ze Szwederowa, który na miejsce skierował mundurowych.

W między czasie mężczyzna wsiadł do autobusu. Natomiast do policjantki podjechał znajdujący się w pobliżu dzielnicowy. Następnie razem pojechali za autobusem. W tym też czasie nawiązali kontakt z jadącym do nich patrolem. Na bieżąco informowali ich o kierunku przemieszczania się autobusu.

Na przystanku autobusowym przy ulicy Pięknej patrol zatrzymał autobus. Podejrzewany na widok radiowozu otworzył awaryjnie drzwi w autobusie i wybiegł w kierunku ulicy Gołębiej. Tam przebiegł przez jedno z ogrodzeń posesji.

Po chwili policjantka wraz z dzielnicowym zauważyła jadącą taksówkę, w której siedział poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali auto. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju. 19-latek na początku stycznia przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy napadł na mężczyznę, zabierając mu elektronicznego papierosa. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (07.02.2019) kryminalni doprowadzili mężczyznę do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 19-latka na trzy miesiące.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski