Wiadomości

Kradzież torebki w oku kamery monitoringu

Data publikacji 13.02.2019

Dzięki nagraniu z kamer miejskiego monitoringu policjanci już następnego dnia namierzyli czterech nastolatków, którzy ukradli torebkę siedzącej na ławce w parku 67-letniej kobiecie. Teraz młodociani sprawcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do kradzieży doszło na terenie mogileńskiego parku. Zdarzenie zarejestrowała jedna z kamer miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać, jak do siedzącej na ławce 67-letniej kobiety podbiega młody mężczyzna i kradnie leżącą obok niej torebkę. Następnie ucieka wraz z trzema innymi kolegami w kierunku dworca kolejowego. Nastolatkowie z torebki zabierają papierosy oraz portfel z dokumentami i 170 złotymi, po czym wyrzucają torebkę na chodnik.

Kryminalni, którzy zajęli się sprawą, na podstawie zapisów z monitoringu już następnego dnia bezbłędnie wytypowali sprawców. Okazali się nimi wychowankowie placówki specjalnej w wieku od 16 do 18 lat. Policjanci odzyskali skradziony portfel wraz z dokumentami, jednak bez pieniędzy, gdyż młodzi mężczyźni zdążyli je wydać na zakup artykułów spożywczych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.2 MB)

Powrót na górę strony