Wiadomości

Tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczony przez policjantów z Fordonu

20 worków strunowych tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z fordońskiego komisariatu w samochodzie 23-latka zatrzymanego do kontroli drogowej. Teraz mężczyzna odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa. Na tym jednak nie koniec.

W miniony poniedziałek (11.02.2019) około godziny 15:40 uwagę patrolu z komisariatu w Fordonie zwróciło auto, którego kierowca przez okno podał nieznanej kobiecie worek z zawartością, po czym pośpiesznie odjechał. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Nerwowe zachowanie kierowcy audi wzbudziło podejrzenia policjantów. Szybko przekonali się, że ich podejrzenia były słuszne.

Po sprawdzeniu pojazdu, na tylnej kanapie, mundurowi ujawnili 20 worków strunowych z zawartością  tytoniu bez znaków akcyzowych. Po sprawdzeniu i zważeniu okazało się, że jest to ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz  inne przedmioty świadczące o tym, że mieszkaniec Malborka prowadzi nielegalną sprzedaż tytoniu.

W związku z tym 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. W tym czasie fordońscy policjanci zwrócili się do funkcjonariuszy w Malborku, by ci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny, gdyż nielegalnego tytoniu ten mógł mieć znacznie więcej. W wyniku tego przeszukania ujawnili 22 tabletki extasy, 2,17g marihuany, 8,66 kg tytoniu bez akcyzy oraz znaczną ilość gotówki.

Następnego dnia (12.02.2019) mężczyzna został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty: posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz posiadania narkotyków.

Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zastosował wobec mieszkańca Malborka policyjny dozór.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony