Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań "Trzeźwy kierujący”

Data publikacji 18.02.2019

Ponad 18 tysięcy kierujących pojazdami zostało skontrolowanych podczas policyjnej akcji „Trzeźwy kierujący”. Tego typu akcja kolejny już raz została przeprowadzona na drogach naszego województwa. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. W czasie trwania działań policjanci ujawnili aż 38 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W miniony piątek (15.02.19) w godzinach porannych i wieczorowych na drogach wszystkich powiatów naszego województwa prowadzone były działania „Trzeźwy kierujący”. Akcja ukierunkowana była głównie na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz uświadamianie, jak tragiczne mogą być konsekwencje bezmyślnego zachowania zarówno dla samych kierujących, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów.

W działaniach wzięło łącznie udział 292 policjantów, którzy sprawdzili trzeźwość u 18 543 kierujących. Pomimo cyklicznie prowadzonych działań przez kujawsko-pomorskich policjantów dalej nieodpowiedzialni kierowcy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Policjanci zatrzymali w piątek aż 38 takich kierujących, 24 z nich już straciło prawo jazdy.  
Kolejny raz apelujemy o rozsądek! Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu! Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych, którzy z nami podróżują!

Przypominamy, że wielu z zatrzymanych przez Policję nietrzeźwych kierowców to ci, którzy pili alkohol nie tuż przed jazdą, ale dzień wcześniej wieczorem. Pamiętaj! Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarzasz śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu poruszających się po drodze. Bądź świadomym i odpowiedzialnym kierowcą!

 

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu żnińskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu rypińskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu inowrocławskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu sępoleńskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu mogileńskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu aleksandrowskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu nakielskiego

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu włocławskiego

Autor: kom. Joanna Jakubas
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony