Wiadomości

Bydgoscy i koronowscy policjanci na rzecz dzieci chorych na nowotwory

Data publikacji 18.02.2019

Wczoraj (17.02.2019) w hali MGOSiR w Koronowie odbyła się akcja charytatywna na rzecz dzieci chorych na nowotwory leczonych w szpitalu im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Włączyli się w nią bydgoscy i koronowscy policjanci. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie "Łatwo Pomagać" we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Koronowie.

Policjanci Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy wraz z kolegami z komisariatu w Koronowie dołączyli do tej szczytnej akcji biorąc w niej czynny udział. Podczas niedzielnych licytacji nie zabrakło także przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Błądzimiu, Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy czy przedstawicieli Klubu Motocyklowego "SKUULS" w Bydgoszczy. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali ratownicy z Auxilium Med Koronowo. Wszyscy zebrali się w szczytnym celu, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Policjanci podczas imprezy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu policjanta służącego w tzw. policji wodnej. Nie zabrakło również pogadanek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i dorosłych.  Dzieci za pomocą "Autochodzika" tj. miasteczka ruchu drogowego powtarzały z policjantami najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Z kolei dorośli chętnie przekonali się jaką percepcję i postrzeganie rzeczywistości ma osoba będąca pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających za pomocą "alkogogli" i "narkogogli". Uczestnicy odwiedzający stoisko policyjne chętnie przymierzali tzw. "PZ" czyli umundurowanie, które jest wykorzystywane przez policjantów m.in. podczas zabezpieczania imprez masowych.

Dzieci otrzymały dodatkowo od policjantów książeczki, kolorowanki z tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzięki czemu utrwalą swoją wiedzę.

W loterii zorganizowanej podczas akcji znalazła się policyjna maskotka "Polfinek", którą podarowali bydgoscy policjanci. Maskotka trafiła do jednego z dzieci biorących udział w imprezie.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie do udziału tak szczytnej akcji.

Autor: mł. asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony