Wiadomości

Próbował skorumpować policjantów

Data publikacji 19.02.2019

Patrol z Inowrocławia zatrzymał 26-letniego mężczyznę, który próbował wręczyć policjantom 200 zł łapówki. Miał to być gest podziękowania z jego strony za rzekomo niski mandat. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie teraz za udzielenie funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Kilka dni temu (16.02.19) w Inowrocławiu na ul. Rynek patrol zauważył, że kierowca jednego z pojazdów nie ma zapiętych pasów. Został zatrzymany do kontroli. Okazało się, że kierujący nie miał przy sobie prawa jazdy, za co został pouczony. Za brak zapiętych pasów policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 50 zł. Mężczyzna, po tym, jak przeanalizował swoją sytuację i uznał, że wysokość mandatu jest taka, a nie inna, „w podzięce” przekazał policjantom 200 zł. Pieniądze włożył do torby służbowej jednego z nich. Na to reakcja policjantów była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut udzielenia policjantom korzyści majątkowej. Doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Ponadto musi też wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys zł. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony