Wiadomości

Wpadli z narkotykami podczas kontroli auta

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj gdańszczanie zatrzymani przez policjantów z Radziejowa. Mężczyźni mieli przy sobie ok. 260 g marihuany i 115 tabletek ekstazy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im do 10 lat więzienia.

W piątek (22.02.19) Sąd Rejonowy w Radziejowie zastosował wobec dwóch mieszkańców Gdańska trzy miesiące tymczasowego aresztu za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i odurzających. 

Sprawa zaczęła się w czwartek (21.02.19), kiedy radziejowscy kryminalni ustalili auto, którym mogą podróżować osoby posiadające narkotyki. Kilka minut po 1.00 w nocy w Broniewie (gm. Radziejów), wspólnie z policjantami prewencji, zatrzymali do kontroli drogowej audi. Wtedy potwierdziły się ustalenia. Pasażerowie pojazdu 20 i 21-latek mieli przy sobie narkotyki. U starszego policjanci znaleźli 115 tabletek ekstazy oraz ok. 9 g suszu. Młodszy posiadał blisko 250 g marihuany. 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to karę od roku do 10 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony