Wiadomości

Włamywali się do altan i szopek

Data publikacji 25.02.2019

10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy zostali zatrzymani w związku z włamaniami do altan i innych pomieszczeń gospodarczych. Działali na terenie Inowrocławia. Usłyszeli dziesięć zarzutów usiłowania i kradzieży z włamaniem.

Kryminalni z inowrocławskiej komendy rozpracowali przestępczy duet. Od początku roku na terenie miasta doszło do serii kradzieży z włamaniem do altan i szopek. Sprawcy zabierali ze środka wartościowe przedmioty, a wśród nich m.in butle gazowe, narzędzia, elektronarzędzia, a także telewizor. 

Policjanci pracując przy sprawach uzyskali informacje kto może stać za tym procederem. W miniony piątek (22.02.19), po tym jak wytypowali podejrzewanych mężczyzn w wieku 31 lat, zatrzymali ich gdy ci szli ulicą. Policyjna praca nad zebraniem materiału dowodowego pozwoliła na ustalenie, że duet ma na koncie dziesięć przestępstw. Przeszukania ich miejsc pobytu skutkowały też odzyskaniem części skradzionych przedmiotów. Niektóre z tych rzeczy włamywacze zdążyli sprzedać, dlatego policjanci weryfikują i te informacje, docierając do nowych nabywców. 

W sobotę (23.02.19) kryminalni doprowadzili zatrzymanych do oskarżyciela, gdzie usłyszeli zarzuty dziesięciu usiłowań i dokonanych kradzieży z włamaniem do altan i innych pomieszczeń gosdodarczych. Prokurator zdecydował, że do czasu rozprawy podejrzani zostaną objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony