Wiadomości

Papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez śródmiejskich policjantów

Ponad 22 tysiące sztuk papierosów oraz blisko 2 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy została zatrzymana 56-letnia kobieta, która odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komisariatu na Śródmieściu ustalili, że jedna z mieszkanek tej dzielnicy posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy i handluje nimi na jednym z targowisk. W związku z tym postanowili to sprawdzić. Szybko okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.

Po dojeździe na miejsce, podejrzewaną o to przestępstwo kobietę kryminalni zauważyli w ustalonym miejscu jej pracy. Policjanci po przedstawieniu powodu czynności przystąpili do przeszukania jej straganu. Gdy ujawnili paczki z papierosami oraz worek z tytoniem od razu stwierdzili, że nie są one opatrzone polskimi znakami akcyzy. Na tym jednak nie koniec. Kolejne opakowania papierosów kryminalni ujawnili w zaparkowanym nieopodal samochodzie należącym do kobiety. Podczas czynności zabezpieczyli łącznie ponad 22 tysiące sztuk papierosów oraz niemal 2 kilogramy nielegalnego tytoniu. 56-latka została zatrzymana.

Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na łączną kwotę ponad 22 tysiące złotych. Kobieta usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ze sprzedaży których zrobiła sobie stałe źródło dochodu.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony