Spotkali się, by wypracować procedury skutecznej współpracy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spotkali się, by wypracować procedury skutecznej współpracy

Data publikacji 26.02.2019

W siedzibie inowrocławskiej komendy odbyło się spotkanie dzielnicowych z kuratorami dla dorosłych z Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Tematyka dotyczyła wypracowania idealnego modelu współpracy.

Wczoraj (25.02.19) w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyło się spotkanie dzielnicowych powiatu inowrocławskiego z kuratorami zawodowymi I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Inowrocławiu. Zebranych powitał Komendant Powiatowy insp. Marcin Ratajczak, który podkreślił rolę dzielnicowego, policjanta pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Wskazał też na zmiany kadrowe wśród policjantów, jakie nastąpiły w poszczególnych dzielnicach. 

Pani Kierownik Teresa Gmura omówiła zadania i rejony poszczególnych kuratorów I zespołu kuratorów dla dorosłych. Tematem spotkania był też przepływ informacji i dokumentacji między instytucjami dotyczącej skazanych, pozostających pod dozorem, a tym samym w zainteresowaniu dzielnicowych. 

Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Inowrocławiu podinsp. Paweł Fajfer omówił sposób działania policyjnych systemów i zasady korzystania z tych zbiorów. Wszystko po to, aby procedury współpracy służby kuratorskiej oraz funkcjonariuszy Policji dały efekt w postaci skutecznego i szybkiego przepływu informacji szczególnie, gdy chodzi o sprawców przemocy w rodzinie. Spotkanie było także okazją do uzgodnień sposobów kontaktowania się. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska