Pijany kierowca uciekał przed policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Data publikacji 27.02.2019

Policjanci z toruńskiej "drogówki", po pościgu, zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. 20-latek prowadził auto mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj (26.02.19) około 23:30 mundurowi z toruńskiej "drogówki" prowadzili kontrole pojazdów na Placu Armii Krajowej. Kierowca fiata bravo, którego chcieli zatrzymać policjanci zignorował ich polecenia i skręcił w stronę Mostu im. Gen. Piłsudskiego. Policjanci natychmiast wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, dając kierowcy ponownie sygnał do zatrzymania się. Kierowca po raz kolejny zignorował polecenia funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i skręcił w stronę ul. Nieszawskiej. Kilkaset metrów dalej – na łuku drogi kierowca nie opanował pojazdu. Auto wypadło z jezdni i dachowało.

Okazało się, że fiatem podróżowało dwóch mężczyzn. Żadnemu nic się nie stało. Za kierownicą siedział 20-latek. Z rozbitego auta trafił do radiowozu. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Już stracił prawo jazdy. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.