Wiadomości

Funkcjonariusze CBŚP i policjanci z Sępólna zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 01.03.2019

Współpraca funkcjonariuszy z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie oraz sępoleńskich policjantów skutkowała zabezpieczeniem znacznych ilości niedozwolonych substancji. W wyniku wspólnych działań, trzech mieszkańców powiatu sępoleńskiego, w wieku 25, 27 i 28 lat, usłyszało zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator wobec najmłodszego z przestępców zastosował tymczasowy areszt tymczasowy, natomiast wobec pozostałej dwójki dozór policji. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (27.02.19) policjanci z Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie przy wsparciu sępoleńskich kryminalnych oraz przewodnika z psem ujawnili na terenie gminy Sępólno Krajeńskie znaczne ilości narkotyków. Zakazane środki przechowywane były w kilku różnych miejscach, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, gospodarczych, jak i garażach. Łącznie zabezpieczono około 1,5 kg różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych w tym: marihuanę, kokainę oraz tabletki extazy. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli kilka opakowań z nieznanymi cieczami oraz wagę elektroniczną. Ujawnione w wyniku przeszukań substancje oraz przedmioty zostały zabezpieczone przez mundurowych.

Do sprawy kryminalni zatrzymali 7 osób, z czego trzech mieszkańców powiatu sępoleńskiego, w wieku 25, 27 i 28 lat, trafiło do policyjnego aresztu. 

Wczoraj (28.02.19) na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów prokurator przedstawił zarzuty dwóm (27 i 28l.) zatrzymanym i zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem.

Najmłodszy z nich (25l.) został doprowadzony do prokuratury dzisiaj (1.03.19). On również, tak jak jego kompanii, odpowie za posiadanie znacznej ilości różnego rodzaju narkotyków. Chwilę później w sądzie zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie.

Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.  

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony