Wiadomości

Ponad 350 „działek” narkotyków nie trafi do obrotu

Ponad 350 „działek” narkotyków przejęli kryminalni od 57-latka w Bydgoszczy. Mężczyzna trafił do aresztu na 2 miesiące. Amfetamina i marihuana nie trafią do obrotu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że mieszkaniec Bydgoszczy może mieć z tym procederem „coś wspólnego”. W ubiegłym tygodniu, na Okolu, przeszukali mieszkanie i piwnicę 57-latka. Wynik przeszukania był dość imponujący. Ponad 290 gramów amfetaminy oraz ponad 50 gramów marihuany trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego, a bydgoszczanin do policyjnego aresztu.

Materiał dowodowy zgromadzony przez kryminalnych oraz policjantów z Komisariatu na Błoniu, gdzie trafiła ta sprawa, pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków.

Jak wynika z szacunku kryminalnych z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować ok. 350 „działek” o czarnorynkowej wartości szacowanej na ponad 11 tys. złotych.

W weekend prokurator wnioskował o aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku aresztując 57-latka na 2 miesiące.

 

Autor:
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony