Wiadomości

Złe parkowanie jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od momentu uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Świecia informują o sytuacjach, które według nich stanowią problem. Najczęściej sygnały dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Policjanci weryfikują wszystkie te zgłoszenia. Dzięki KMZB każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zachęcamy więc do korzystania z niej.

Od września 2016 roku działa w całym kraju Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z chwilą jej uruchomienia również mieszkańcy Świecia informują o miejscach potencjalnie zagrożonych. Najczęściej nanoszone sygnały dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. 

Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają kilkukrotnie. Weryfikacją zajmują się m.in. policjanci z ogniw patrolowo-interwencyjnych, funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują je nadzorem. 

W ostatnich dniach policjanci „drogówki” potwierdzili naniesione na mapę sygnały dotyczące niewłaściwie zaparkowanych pojazdów na ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego. Funkcjonariusze odnotowali już ponad 160 zgłoszeń dotyczących tych ulic. Podczas weryfikacji potwierdzili blisko połowę, a kierowcy, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów musieli liczyć się z konsekwencjami.

Za wszystkie sygnały dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z "mapy". Dzięki KMZB każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony