Wiadomości

Policjanci włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Mikołaja

Data publikacji 06.03.2019

Radziejowscy policjanci przyłączyli się do wielu darczyńców i ludzi dobrej woli, którzy zorganizowali akcję charytatywną dla Mikołaja. Chłopiec choruje na ostrą białaczkę i potrzebne są fundusze na nierefundowany lek, poprzedzający przeszczep szpiku.

Festyn charytatywny "Walenty dla Mikołaja", w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem pow. radziejowski, zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Dobre "Promyk Nadziei”. Impreza rozpoczęła się w południe i trwała do późnych godzin wieczornych. Podczas festynu odbyła się zbiórka publiczna na ten szczytny cel. Przeprowadzono liczne licytacje oraz loterię fantową. W zabawę włączyło się wiele osób i organizacji, m.in. rodzina, strażacy, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, miejscowe zespoły wokalne, władze gminy oraz mieszkańcy. 

Nie mogło zabraknąć także radziejowskich policjantów, którzy dołożyli swoją cegiełkę na ten cel. Przekazali maskotkę Polfinka na licytację oraz zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystują w służbie. Był pokaz wyszkolenia policyjnego psa. Technicy kryminalistyki na swoim stoisku pokazywali, jak zabezpiecza się odciski palców i inne ślady na miejscu zdarzenia. 

Impreza udała się wspaniale, a dzięki ofiarności darczyńców zebrano ponad 20 tys. złotych. 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony