Wiadomości

W Inowrocławiu odbyły się warsztaty tematyczne do III edycji ogólnopolskiego konkursu pt. "Policjanci w służbie historii".

Data publikacji 06.03.2019

"Policjanci w służbie historii" to tytuł III edycji ogólnopolskiego konkursu, w którym uczestniczą uczniowie klas o profilu policyjnym i mundurowym. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu odbyły sie warsztaty teoretyczne i praktyczne przygotowujące do uczestnictwa w przedsięwzięciu. Uczestniczyło w nich 8 drużyn. Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu 8 drużyn z klas o profilu policyjnym i mundurowym z naszego województwa rozpoczęło warsztaty teoretyczne i praktyczne przygotowujące do uczestnictwa w III edycji ogólnopolskiego konkursu pt. "Policjanci w służbie historii", którego organizatorem jest Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji. 

Dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu pani mgr Grażyna Kadłubowska przywitała przybyłą młodzież, której towarzyszyli opiekunowie oraz koordynatorzy klas policyjnych z komend miejskich i powiatowych Policji, życząc uczniom wielu sukcesów w procesie tworzenia prac konkursowych i wytrwałości. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu insp. Marcina Ratajczaka, pani Beaty Kowalskiej Naczelnika Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, a także Wizytatora Kuratorium Oświaty pana Sławomira Koniczyńskiego.

W trakcie prelekcji pana Mirosława Sprengera z bydgoskiej Delegatury IPN uczestnicy warsztatów poznali algorytmy tworzenia konkursowych wizerunków policjantów Policji Państwowej oraz sposobu i możliwości zbierania materiałów o swoich bohaterach. Następnie przedstawiciele klasy policyjnej gospodarzy spotkania wykonali utwór „Niepodległa, niepokorna”. Natępnie głos zabrał kom. Robert Haśkiewicz Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu wygłosił prelekcję historyczną odnosząc się do służby policjantów ruchu drogowego minionych lat.

Następnym punktem spotkania było szkolenie z zakresu utrwalania rozmów z "żywym świadkiem historii",  podczas którego przedstawiciel IPN pan Piotr Wiejak oraz funkcjonariusz Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Bydgoszczy sierż. Szymon Tworowski wspólnie demonstrowali sprzęt multimedialny, omawiając jednocześnie sposób użycia kamery video oraz prawidłowość wykonania wywiadów audio. Warsztatom towarzyszyła ekspozycja historyczna przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Dodatkowymi atrakcjami spotkania był pokaz pracy psów służbowych oraz musztry w wykonaniu uczniów.

Kolejny etap konkursu już na jesień. Trzymamy kciuki!

zdjęcia: Andrzej Jaroniewski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu

 

 

Autor: asp. Sławomir Szeląg
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony