Seryjni włamywacze wpadli w ręce kryminalnych ze Świecia - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Seryjni włamywacze wpadli w ręce kryminalnych ze Świecia

Data publikacji 08.03.2019

Policjanci wydziału kryminalnego ze Świecia ustalili, a następnie, z pomocą funkcjonariuszy z posterunku w Dragaczu, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże, do których doszło na terenie powiatu świeckiego. Ich łupami padły m.in. motocykle, rowery, quad, liczne elektronarzędzia, części samochodowe, laweta i koparka. 21 i 28-latek usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj (7.03.19) policjanci z posterunku w Dragaczu, pow. świecki, pełniąc służbę patrolową namierzyli skradzioną dzień wcześniej lawetę. Do sprawy zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu świeckiego. Jak się okazało, mężczyzną interesowali się również kryminalnymi ze Świecia, pracując równolegle nad serią włamań i kradzieży, do których doszło od początku roku na terenie powiatu.

Tego samego dnia (7.03.19) policjanci zatrzymali 28-letniego wspólnika 21-latka. Kryminalni odzyskali również skradzione przez nich łupy, nie tylko pochodzące z powiatu świeckiego, ale również skradzione na terenie powiatu starogardzkiego w sąsiednim województwie pomorskim.

Dzisiaj (8.03.19), na podstawie zgromadzonych materiałów, 21 i 28-latek usłyszeli zarzuty. Policjanci udowodnili podejrzanym osiem włamań i kradzieży na terenie powiatu świeckiego, gdzie łączna wartość strat wyniosła ponad 60 000 złotych.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska