Wiadomości

Podsumowanie działań „NURD”

Data publikacji 11.03.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili w piątek wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu , jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

W piątkowych działaniach (8.03.19) "NURD", które prowadzili policjanci ze wszystkich jednostek miejskich i powiatowych naszego garnizonu wzięło udział 313 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 268 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 6 wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania ukierunkowane na ich bezpieczeństwo są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

 

"NURD" w powiecie aleksandrowskim

"NURD" w powiecie mogileńskim

"NURD" w powiecie nakielskim

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pliki do pobrania

  • 151.23 KB
Powrót na górę strony