"Bezpieczny START" z bydgoskimi policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

"Bezpieczny START" z bydgoskimi policjantami

Wczoraj (12.03.2019) bydgoscy policjanci przeprowadzili zajęcia pn. "Bezpieczny START" w szkole branżowej WEKTOR w Bydgoszczy. "Bezpieczny START" to akcja skierowana do młodzieży, która wchodzi w wiek uprawniający ją do uzyskiwania pierwszych uprawnień do kierowania pojazdami.

Uczniowie zostali zapoznani przez policjanta Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy, asp. Szymona Porażyńskiego z wymogami dotyczącymi różnych kategorii prawa jazdy. Oczywiście nie zabrakło też informacji na temat przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Z kolei o tym, jak pomagać ofiarom wypadków drogowych opowiadał Damian Dębecki, ratownik medyczny z grupy Auxilium Ratownictwo Medyczne.

Natomiast terapeuta uzależnień, Pani Joanna Binkowska z Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" przedstawiła problematykę procesu uzależnienia oraz wpływu alkoholu i środków odurzających na organizm. Prowadząca wskazała także, jakie zagrożenia niesie za sobą wsiadanie pod ich wpływem za kierownicę.

Takie spotkanie jak to daje uczniom możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z tematyką ruchu drogowego.

"Bezpieczny START" to kontynuacja spotkań w szkołach prowadzonych przy współudziale ww. podmiotów od 2015 roku. Niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Pozwala młodzieży na uzyskanie odpowiedzi na wiele nurtujących ją pytań związanych z prawem jazdy oraz zagadnieniami dotyczącymi ruchu drogowego. Przygotowuje młode osoby, jako uczestników ruchu drogowego, do ról kierowców. Założeniem jest, aby swoją przygodę z kierowaniem pojazdami silnikowymi rozpoczęli świadomi zagrożeń i wymogów, które ich nie ominą.

Autor: asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska