Policjanci na spotkaniach z młodzieżą - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci na spotkaniach z młodzieżą

Policjanci z Rypina spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Skrwilnie oraz Szkoły Podstawowej w Okalewie. Tematem spotkania, było ich bezpieczeństwo. Poruszony został również temat odpowiedzialności osób nieletnich.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Rypińscy policjanci zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych przeprowadzając spotkania z uczniami. W ostatnich dniach policjanci przeprowadzili właśnie takie spotkania, w poniedziałek (11.03.19r) w Zespole Szkół w Skrwilnie oraz wczoraj (12.03.19r) w Szkole Podstawowej w Okalewie.

Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się także czym jest demoralizacja oraz jakie są jej przejawy, kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przedstawiony został również katalog  środków karnych jakie sąd może zastosować wobec nieletniego. 

Następnie mundurowi rozmawiali z młodzieżą o formach cyberprzemocy, a więc wyzywaniu, straszeniu, poniżaniu innych osób w internecie lub przy użyciu telefonu, robieniu komuś zdjęć bez  zgody drugiej osoby, publikowaniu w internecie, które obrażają lub ośmieszają innych. Policjanci przestrzegli również młodzież przez narkotykami i substancjami niewiadomego pochodzenia, które mogą być niebezpieczne dla ich życia i zdrowia. 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak