Policjanci ze Szwederowa zatrzymali włamywacza - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali włamywacza

Data publikacji 13.03.2019

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o włamania do piwnic. Funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń należących do 42-latka zabezpieczyli skradzione mienie. Podejrzany będzie odpowiadać za trzy przestępstwa.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, jakie otrzymali policjanci z bydgoskiego Szwederowa. Na przełomie lutego i marca doszło do włamania do piwnicy w jednym z budynków przy ulicy Kossaka w Bydgoszczy. Wówczas straty oszacowano na blisko 700 złotych. Policjanci ustalili też, że na tej samej ulicy i w tym samym czasie były dwie próby włamań do innych piwnic.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienia. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy zbierając informacje o włamaniach wpadli na trop podejrzewanego.

W poniedziałek (11.03.2019) policjanci namierzyli i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Odzyskali też skradzione mienie. 42-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (12.03.2019) śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty. Podejrzany będzie odpowiadać za kradzież z włamaniem oraz dwa usiłowania włamań.

Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski