Policjantki spotkały się z seniorami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjantki spotkały się z seniorami

Data publikacji 14.03.2019

Aleksandrowskie policjantki spotkały się z seniorami z gminy Waganiec. W „Domu Dziennego Pobytu” w Wagańcu opowiedziały seniorom, w jaki sposób przestępcy działają metodą „na wnuczka” i jak uprawdopodabniają fikcyjną historię podając się za policjanta.

Aleksandrowskie policjantki realizując program „Bezpieczny Senior”, spotkały się z seniorami w „Domu Dziennego Pobytu” w Wagańcu. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjantki edukowały seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypominały metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem. Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjantki przypominały o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Autor: mł.asp. Marta Błachowicz
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak