Policjantem jest się także po służbie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjantem jest się także po służbie

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Torunia nadkom. Tomasz Bałuk udowodnił, że policjantem jest przez całą dobę. Jadąc w wolnym czasie zatrzymał na terenie pow. radziejowskiego kompletnie pijanego kierowcę opla.

Do zatrzymania doszło wczoraj w Dobrem na ul. Parkowej kilka minut przed 23:00. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu nadkom. Tomasz Bałuk jechał swym prywatnym autem w czasie wolnym. Zauważył na drodze opla, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy. 

Policjant skorzystał z okazji, gdy opel się zatrzymał i podszedł do kierowcy. Okazało się, że ten jest kompletnie pijany. Miał niewyraźną mowę i czuć było od niego alkohol. Zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o  zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Patrol, który przybył na miejsce sprawdził trzeźwość 45-letniego mieszkańca pow. aleksandrowskiego i okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 
Zatrzymany na miejscu stracił prawo jazdy, a wkrótce jego sprawa trafi do sądu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

Policjant  wykazał  się czujnością i godną naśladowania postawą, która przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska