Kierunek na Chemię Kryminalistyczną - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kierunek na Chemię Kryminalistyczną

Data publikacji 13.03.2019

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się XXVI Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej "Promocja Edukacyjna 2019". W ramach zajęć na kierunku Chemii Kryminalistycznej na wszystkich chętnych oprócz wykładowców chemii czekał m.in. technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Wczoraj tj. 12 marca 2019 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyły się XXVI Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej "Promocja  Edukacyjna 2019". Przyświeca im hasło "Oświeć się na UMK!". Targi odbywały się w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 w  Toruniu. Kandydaci na studia mogli zapoznać się z pełną ofertą  dydaktyczną szkół wyższych, programami studiów oraz zasadami przyjęcia na poszczególne kierunki w roku akademickim 2019/2020.
 
Wśród prezentacji  swoją ofertę zaprezentował Wydział Chemii UMK w Toruniu. W ramach zajęć na kierunku Chemii Kryminalistycznej  na wszystkich chętnych czekał m.in. technik kryminalistyki z  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu asp.  Aleksander Moszczyński.
 
Przyszli maturzyści podczas zajęć warsztatowych  mogli dowiedzieć się  na czym polega praca technika kryminalistycznego policji od momentu przybycia na miejsce zdarzenia, poprzez ujawnianie i zabezpieczanie śladów i dowodów. Pod okiem wieloletniego fachowca czyli technika kryminalistyki poznali wypraktykowane i najskuteczniejsze metody ujawniania a następnie zabezpieczania śladów m.in. linii papilarnych, które często stanowią jedne z najważniejszych dowodów w postępowaniu karnym. 
 
Przyszli technicy kryminalistyki mogli też wysłuchać interesujących przykładów jak niejednokrotnie jeden prawidłowo ślad zabezpieczony na miejscu przestępstwa może być wykorzystywany w postępowaniu karnym i jaką ma wagę dowodową. Warsztaty zostały zainicjowane przez dr. hab. Szymon Bocian w ramach współpracy nawiązanej przez Wydział Chemii UMK z Komendą Miejską Policji w Toruniu.
Kierunek chemii kryminalistycznej może być niezwykle pomocny w rozwijaniu zainteresowań a jednocześnie w uczynieniu z pasji zawodu na całe życie.
 
 
Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak