Wiadomości

Ponad 800 g amfetaminy zabezpieczone przez włocławskich policjantów

Policjanci z Włocławka namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 36 lat, u których zabezpieczyli ponad 800 g amfetaminy i 7 g marihuany. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 36-latek trafił tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Z kolei wobec 32-latka prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Kryminalni, którzy na co dzień zwalczają przestępczość narkotykową podjęli działania wobec dwóch mieszkańców Włocławka, ponieważ podejrzewali, że posiadają środki odurzające. Przeprowadzone czynności pozwoliły  funkcjonariuszom zabezpieczyć znaczne ilości niedozwolonych substancji. 

Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek (11.03.19) w godzinach popołudniowych w centrum Włocławka. Kryminalni, widząc nerwowo zachowującego się mężczyznę postanowili sprawdzić co jest tego powodem. Podczas legitymowania 32-latka okazało się, że ma on przy sobie dwa zwitki z białym proszkiem. Wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina o wadze prawie 113 g. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast mundurowi w jego mieszkaniu dodatkowo ujawnili jeszcze 7 g marihuany. 

Następnego dnia, we wtorek (12.03.19), policjanci postanowili sprawdzić jedno z mieszkań w centrum Włocławka, gdyż podejrzewali jego lokatora o posiadanie zakazanych środków odurzających. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli tam ponad 700 g białego proszku, który po wstępnych badaniach okazał się być amfetaminą. Do sprawy zatrzymany został 36-latek. 

Obaj mężczyźni w środę (13.03.19) zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, prokurator przedstawił 36-latkowi jeszcze jeden zarzut. Mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obrotu środków odurzających. Podejrzany zgodnie z decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Wobec młodszego z mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony