WIADOMOŚCI

Wspólne działania na drodze K-62 przebiegającej przez woj. kujawsko-pomorskie

Policjanci z włocławskiej komendy wspólnie z kolegami z Inowrocławia i Radziejowa przeprowadzili na drodze krajowej K-62 działania prewencyjne. Efektem przeprowadzonych działań było kilkadziesiąt mandatów za przekroczenia prędkości.

Wszelkie działania prewencyjne, które mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach, głównych ciągach komunikacyjnych są niezwykle ważne. Mając to na uwadze policjanci z Inowrocławia, Radziejowa i Włocławka wspólnie przeprowadzili wczoraj (13.03.19) działania na przebiegającej przez trzy powiaty drodze K-62. Działania ukierunkowane były na eliminowanie z dróg kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Dlatego podczas tych działań mundurowi wykorzystywali nieoznakowane videorejestratory, a także prowadzili kaskadowy pomiar prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości. 

W sumie policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 174 kontrole, z których w 69 przypadkach ujawnili kierujących poruszających się z nadmierną prędkością.  Tego typu działania zapewne będą kontynuowane, wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.
 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak