Wiadomości

Zgłoszenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa pomogło zatrzymać sprawcę przestępstwa

Policjanci z Rypina podczas sprawdzania miejsca naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierującego, który naruszył zakaz sądowy. Potwierdzili również zgłoszenie, mężczyzna bowiem poruszał się pojazdem o przekroczonej masie całkowitej.

Wczoraj (14.03.19) policjanci ruchu drogowego z Rypina pełnili służbę w Skrwilnie na ul. Leśnej w związku z naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeniem, że poruszają się tam samochody o przekroczonej masie całkowitej.

Około 10.00 policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym z naczepą 25-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego. Podczas kontroli policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się bowiem, że masa całkowita pojazdu wynosi prawie 18 ton, gdzie dopuszczalna w tym miejscu jest 10. Szybko wyszło na jaw, że to nie koniec przewinień kierowcy. W policyjnych systemach odnotowane zostało, że ma on sadowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od 2.04.2016 roku do 2.04.2019 roku wydany przez sąd w Sierpcu. 

25-letni kierowca pojazdu odpowie za naruszenie zakazu sądowego, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, a także grzywna za niestosowanie się do znaku drogowego.

Dodatkowo okazało się, że naczepa od pojazdu nie posiadała aktualnych badań technicznych, a także ubezpieczenia oc. Konsekwencje tych nieprawidłowości poniesie jej właściciel. 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony