W Grudziądzu kolejny już raz debatowali o bezpieczeństwie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W Grudziądzu kolejny już raz debatowali o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.03.2019

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ” to temat przewodni debat społecznych realizowanych przez policjantów. Wczoraj w sali konferencyjnej bursy „Caritas” policjanci z Grudziądza spotkali się z duchownymi i przedstawicielami rad parafialnych z terenu miasta. To już drugie spotkanie, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo w rejonie parafii. Policjanci przedstawili zaproszonym gościom jak rozwiązali problemy zgłoszone podczas pierwszego spotkania.

Wczoraj (26.03.19) w sali konferencyjnej bursy „Caritas” przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzu odbyła się debata ewaluacyjna. Do udziału w spotkaniu policjanci zaprosili księży i przedstawicieli rad parafialnych z miasta Grudziądza. Funkcjonariusze za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przedstawili zaproszonym gościom, jak wygląda eliminacja zgłoszonych na poprzednim spotkaniu zagrożeń występujących w rejonach parafii. Żebractwo, bezdomność i nieprawidłowe parkowanie pojazdów to główne problemy, które można tam spotkać. 

Praca mundurowych w niektórych przypadkach szybko doprowadza do wyeliminowania zagrożenia, w innych policjanci pojawiają się we wskazanych miejscach i interweniują cyklicznie tak długo, aż problem przestanie istnieć. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że niestety pojawiają się nowe zagrożenia. 

Funkcjonariusze zachęcali w związku z tym, by korzystali z KMZB. Policjanci wskazali też na bardzo ważną rolę dzielnicowych w kontakcie ze społeczeństwem. Bardzo przydatnym w tym względzie narzędziem jest aplikacja pod nazwą „Moja komenda”. Wszyscy chętni, podczas spotkania, mogli ja zainstalować w swoich telefonach. Dzięki niej wyjątkowo szybko i w łatwy sposób można znaleźć dzielnicowego w całej Polsce. Aplikacja, po wpisaniu adresu, szybko odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania. Poprzez jedno „kliknięcie” możemy nawiązać połączenie z dzielnicowym, gdyż każdy posiada telefon służbowy. 

 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska