Wiadomości

Bydgoscy kryminalni zabezpieczyli marihuanę i grzybki

Data publikacji 29.03.2019

Wydział narkotykowy bydgoskiej komendy zatrzymał kolejną osobę podejrzaną o posiadanie zakazanych środków psychoaktywnych. 25-latek posiadał w domu ponad 100 g marihuany, a także suszone grzybki najprawdopodobniej halucynogenne. Bydgoszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w środę (27.03.2019) przed południem na bydgoskim Błoniu. Wcześniej kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej bydgoskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców tego osiedla może posiadać zakazane środki psychoaktywne.

Trop doprowadził ich do 25-latka. Funkcjonariusze wytypowali jego miejsce zamieszkania. Następnie policjanci przystąpili do realizacji i „zapukali” do drzwi podejrzewanego. 25-latek był zaskoczony wizytą kryminalnych.

W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki i pudełka z zielonym suszem roślinnym, nasiona, wagę elektroniczną oraz puste woreczki strunowe. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Ponadto, policjanci zabezpieczyli suszone grzybki najprawdopodobniej psylocybinowe (halucynogenne). 25-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskiego Błonia, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.69 MB)

Powrót na górę strony