Wiadomości

Działania "Pieszy" w powiecie aleksandrowskim

Data publikacji 29.03.2019

Na drogach powiatu aleksandrowskiego policjanci prowadzili wczoraj działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec nich, a także czy poruszają się zgodnie z przepisami na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

Wczoraj (28.03.19) aleksandrowscy policjanci prowadzili działania „Pieszy”. Tego typu akcje mają na celu dyscyplinowanie, we wzajemnych relacjach, zarówno kierujących, jak i pieszych. Podczas działań policjanci aleksandrowskiej "drogówki" zwracali kierowcom szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w rejonach przejść. Brawura bowiem może się skończyć tragicznie dla pieszego, który w konfrontacji z samochodem nie ma szans.

Policjanci rozdawali elementy odblaskowe i apelowali o ich stosowanie. Widoczny pieszy ma większą szansę na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. Należy pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim dla jego życia czy zdrowia.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony