Wiadomości

Podsumowanie działań „NURD” na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 01.04.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa działania "NURD". Ta prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

W piątek (29.03.19) na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

W działaniach wzięło udział 372 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 401 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych oraz 20 wykroczeń wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD będą prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

 

"NURD" na drogach powiatu aleksandrowskiego

"NURD" na drogach powiatu włocławskiego

"NURD" na drogach powiatu grudziądzkiego

"NURD" na drogach powiatu świeckiego

"NURD" na drogach powiatu nakielskiego

"NURD" na drogach powiatu bydgoskiego

"NURD" na drogach powiatu chełmińskiego

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony