Wiadomości

Policjant w czasie wolnym od służby, wspólnie ze świadkiem zdarzenia, zatrzymał sprawcę wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 09.04.2019

Reakcja jednego ze świadków i przejeżdżającego obok policjanta, w czasie wolnym od służby, pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który chwilę wcześniej wyrwał "reklamówkę" 61-latkowi. 28-latek trafił do policyjnego aresztu. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę (6.04.19) po 13.00 przy ulicy Płockiej we Włocławku. Jadący autem w czasie wolnym policjant zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn. Zatrzymał się więc i podbiegł, by zapytać o co chodzi. Wtedy okazało się, że jeden z nich, chwilę wcześniej, wyrwał jeszcze innemu mężczyźnie "reklamówkę". Policjant pomógł przytrzymać napastnika i zaalarmował dyżurnego. Skierowany na miejsce patrol przetransportował podejrzanego do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. 

Wczoraj (8.04.19), na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, zatrzymany 28-latek usłyszał w prokuraturze zarzut wymuszenia rozbójniczego. Za przestępstwo to grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony