Wiadomości

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku usłyszał 57 zarzutów

Data publikacji 10.04.2019

Policjanci z komisariatu Toruń Rubinkowo zatrzymali na gorącym uczynku 50-latka w trakcie włamania do piwnicy w jednym z bloków na terenie Torunia. Kryminalni wytypowali mężczyznę do wielu innych tego typu przestępstw. Podejrzany usłyszał w sumie 57 zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W minioną niedzielę (7.04.19) o 3.00 kryminalni z komisariatu Toruń Rubinkowo zatrzymali na gorącym uczynku 50-latka, który włamywał się do piwnic w jednym z bloków przy ul. Raszei w Toruniu. Wcześniej policjanci pracujący nad innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło m.in. przy Szosie Lubickiej, Ligi Polskiej, Jamontta i Kolankowskiego wytypowali tego mężczyznę, jako sprawcę wszystkich tych przestępstw. Łupem włamywacza padały głównie wartościowe przedmioty. Były wśród nich m.in. elektronarzędzia: wiertarki udarowe, szlifierki, wkrętarki, maszyna do cięcia płytek, klucze hydrauliczne, ale także sprzęt wędkarski, maszyna do szycia czy rower. 

Policjanci zarzucili 50-latkowi 22 włamania do piwnic oraz usiłowania do 37 z nich, zatem usłyszał on 57 zarzutów. Jak się okazało sprawy o podobne czyny prowadzą przeciwko niemu także Komisariat Policji Bydgoszcz Szwederowo oraz Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. 

Zważywszy na powyższe okoliczności policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd, po przeanalizowaniu materiału zgromadzonego przez śledczych, zadecydował, że trzy najbliższe miesiące spędzi za kratami. Teraz grozić mu do 10 lat więzienia. 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony