Wiadomości

Rozpoznajesz przestępcę, który usiłował wyrwać kobiecie torebkę? Zadzwoń

Nieznany do tej pory mężczyzna na ul. Portowej w Grudziądzu usiłował wyrwać z rąk przechodzącej kobiety torebkę. Mężczyzna swojego zamiaru nie osiągnął, bo został wystraszony przez świadka i uciekł. Policjanci z Grudziądza, prowadzący postępowanie w sprawie tego przestępstwa, zadecydowali, że opublikują wizerunek sprawcy. Śledczy proszą o pomoc mieszkańców w identyfikacji przestępcy.

Do przestępstwa doszło 1 marca w Grudziądzu na ul. Portowej. Nieznany do tej pory mężczyzna podszedł od tyłu do idącej tamtędy kobiety i usiłował wyrwać jej z rąk torebkę. Poszkodowana przewróciła się na chodnik. Sprawca ostatecznie swojego zamiaru nie osiągnął, bo został spłoszony przez świadka. Zdarzenie widział przejeżdżający w pobliżu kierowca, który zatrzymał auto i zainterweniował.

Pracujący w tej sprawie policjanci zabezpieczyli do prowadzonego postępowania nagrania z monitoringu miejskiego, który zarejestrował osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. Śledczy zadecydowali, że opublikują wizerunek napastnika, licząc na pomoc mieszkańców w celu jego identyfikacji. 

Policjanci zwracają się z prośbą o pomoc do wszystkich mogących przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na nagraniu z monitoringu. Funkcjonariusze proszą o kontakt w tej sprawie pod numerem telefonu komórkowego 693 884 941.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony