Wiadomości

Podsumowanie działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Data publikacji 16.04.2019

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” to działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Wczoraj mundurowi "wzięli pod lupę" zarówno te dwie grupy uczestników ruchu, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Nie obyło się bez mandatów.

Wczoraj (15.04.19) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają oni przepisów ruchu drogowego.

W działaniach wzięło udział 340 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 452 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych oraz 27 wykroczeń kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

 

„Niechroniony uczestnik ruchu drogowego” na drogach powiatu radziejowskiego

„Niechroniony uczestnik ruchu drogowego” na drogach powiatu grudziądzkiego

„Niechroniony uczestnik ruchu drogowego” na drogach powiatu

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony