WIADOMOŚCI

Policjanci po służbie zatrzymali trzech sprawców kradzieży telefonu

Data publikacji 19.04.2019

Trzech sprawców kradzieży wpadło w ręce policjantów. Mężczyźni ukradli w sklepie telefon komórkowy. Namierzył ich będący w czasie wolnym od służby Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie. Z pomocą patrolu i policjanta z wydziału kryminalnego zatrzymał trzech mężczyzn. Skradzione mienie zostało odzyskane.

Wczoraj (18.04.2019) po południu do jednego ze sklepów na terenie centrum handlowego w Lipnie przyszło trzech mężczyzn. Dwóch z nich skutecznie odwróciło uwagę sprzedawczyni, natomiast trzeci ukradł jej "komórkę". Kobieta powiadomiła lipnowską policję. Dyżurny przekazał informację podległym funkcjonariuszom.

Wracający po służbie do domu Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie na jednej z ulic miasta zauważył osoby odpowiadające rysopisowi sprawców. Dołączył do niego jeden z policjantów z wydziału kryminalnego, będący również w czasie wolnym od służby. O sytuacji powiadomili dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol. W tym czasie podejrzewani weszli do jednego z mieszkań kamienicy.

Funkcjonariusze razem z patrolem weszli do budynku, gdzie ich zatrzymali. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali też skradziony telefon. Zatrzymani trafili do policyjnej celi.

Śledczy z Lipna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży. Poszukiwany mężczyzna trafił już za kraty więzienia. Za kradzież  grozi im do 5 lat więzienia. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy telefon wróci do właścicielki.