Wiadomości

Dzielnicowy ze Skrwilna ustalił włamywacza

Data publikacji 23.04.2019

Policjanci z Rypina zatrzymali 60-latka i przedstawili mu zarzut włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie gm. Skrwilno. To dzięki pracy tamtejszego dzielnicowego mężczyzna został ustalony. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

9 kwietnia dyżurnego rypińskiej policji powiadomił mieszkaniec gminy Skrwilno, że został okradziony. Jak wynikało ze złożonego zawiadomienia, nieznany sprawca wybił szyby w oknach, po czym rozciął kłódkę i wszedł do pomieszczenia gospodarczego skąd zabrał różnego rodzaju elementy metalowe powodując straty na kwotę prawie 10 tys. zł. Do zdarzenia miało dojść w okresie od 1 lutego.  

Sprawą zajęli się policjanci z Rypina. Na miejscu zdarzenia przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady. Sprawca jednak nadal pozostawał ustalony, aż do zeszłego tygodnia.

W miniony czwartek (18. 04.19) bowiem, na podstawie ustaleń tamtejszego dzielnicowego, kryminalni pojechali na przeszukanie do 60-latka ze Skrwilna. Okazało się, że dzielnicowy się nie mylił. Policjanci u mężczyzny znaleźli przedmioty pochodzące z tego włamania, które zabezpieczyli, po czym wydali pokrzywdzonemu.

60-latek został zatrzymany, a następnego dnia (19.04.19) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony