Wiadomości

1000 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie radziejowskim

Data publikacji 09.05.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie radziejowskim mieszkańcy dotychczas wskazali 1000 takich punktów, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp..

Tysięczne zgłoszenie na KMZB dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 62 w Jarantowicach (gm. Osieciny). Po otrzymanym zgłoszeniu w miejsce to kierowane są patrole ruchu drogowego, w celu kontroli prędkości i wyeliminowania tego zagrożenia.

W powiecie radziejowskim dotychczas naniesionych na mapie zostało 1000 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (225 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (270 zgłoszeń), spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem (125 zgłoszeń) i nieprawidłowa infrastruktura (120 zgłoszenia), w szczególności dziurawe drogi oraz nieprawidłowe oznakowanie. Po sprawdzeniu przez policjantów blisko połowa tych zgłoszeń została potwierdzona.

W przypadku sygnałów dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonaniu stosownych zmian.

Każde zgłoszenie jest dla policjantów cenne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu radziejowskiego policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • tysięczne zgłoszenie na KMZB
  • wskazana jest konkretna miejscowość, której dotyczy zgłoszenie
  • opis zagrożenia - przekraczanie dozwolonej prędkości
Powrót na górę strony