Wiadomości

3 miesiące aresztu dla 23-latka za udział w pobiciu mężczyzny

Data publikacji 13.05.2019

Włocławscy policjanci zatrzymali 23-latka, który na początku maja z dwoma kompanami bez powodu zaatakował 29-latka. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut udziału w chuligańskim pobiciu, a na wniosek śledczych sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Sprawcy grozi kara do trzech lat więzienia.

O zdarzeniu, do którego doszło 1 maja w godzinach wieczornych na Placu Grodzkim we Włocławku miejscowi policjanci zostali powiadomieni na drugi dzień przez rodzinę pokrzywdzonego. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że trzej mężczyźni zaatakowali przechodzącego w pobliżu nieznajomego. Pokrzywdzony trafił do szpitala.

Przeprowadzone czynności w sprawie pozwoliły śledczym na wytypowanie jednego ze sprawców. W miniony piątek (10.05.19) w godzinach porannych mundurowi zapukali w drzwi jego mieszkania. Zatrzymany 23-latek trafił za kraty. 

Jeszcze tego samego dnia włocławianin został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut udziału w chuligańskim pobiciu, które skutkowało obrażeniami ciała powyżej 7 dni. Na wniosek prokuratora i policjantów sąd we Włocławku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące.

Mundurowi dalej pracują nad sprawą i ustalają kolejnych uczestników pobicia. Za udział w tym przestępstwie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.     

 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony