Wiadomości

Zatrzymana kolejna osoba mająca związek z narkotykami

Data publikacji 16.05.2019

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków zabronionych ustawą. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 200 gramów amfetaminy, 20 marihuany, tabletki i inne przedmioty świadczące o jego przestępczej działalności.

Działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców bydgoskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 27-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Do jego zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania mężczyzny w bydgoskim Fordonie, gdzie według ustaleń policjantów miały być przechowywane zabronione substancje. Policjanci po przedstawieniu mu powodu wizyty przystąpili do przeszukania zajmowanego przez niego lokalu.

Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. W mieszkaniu bydgoszczanina funkcjonariusze zabezpieczyli pojemnik oraz woreczki z białym proszkiem, woreczki z suszem roślinnym, ale również tabletki, telefony komórkowe, puste woreczki tzw. „strunówki”, wagę i inne przedmioty świadczące o łamaniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina o wadze ponad 220 gramów, natomiast susz to ponad 20 gramów marihuany.

27-latek został zatrzymany, by w konsekwencji trafić przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

  • Rozłożone na stole woreczki z zabezpieczonymi substancjami i innymi przedmiotami.
  • Rozłożone na stole woreczki z zabezpieczonymi substancjami i innymi przedmiotami (2).

Opis filmu: Policjanci prowadzą zatrzymanego.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.9 MB)

Powrót na górę strony