Wiadomości

Areszt za uprawę marihuany

Data publikacji 17.05.2019

Tucholscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał i posiadał marihuanę. Policjanci do tej sprawy zabezpieczyli ponad 35 g marihuany, 10 roślin konopi i blisko 50 nasion tej rośliny. 30-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o uprawę oraz posiadanie marihuany. 30-letni mieszkaniec Tucholi został zatrzymany miejscu zamieszkania. W wyniku przeszukania pomieszczeń, które zajmował policjanci zabezpieczyli 10 roślin konopi, blisko 50 nasion tej rośliny oraz ponad 35 g suszu. Przeprowadzone w policyjnym laboratorium testy potwierdziły, że jest to marihuana. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (16.05.19) w miejscowej prokuraturze został mu przedstawiony zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi. Decyzją sądu 30-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze nadal pracują nad sprawą. Ustalają m.in. źródło pochodzenia środków odurzających oraz to co zatrzymany zamierzał z nimi zrobić. 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjant wyciąga z koperty zabezpieczony susz do badań.
  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego 30-latka.
  • Policjant przekłada pensetą zabezpieczone konopie
Powrót na górę strony